شبکه‌های اجتماعی خارجی امسال ساماندهی می‌شوند | بلاگ

شبکه‌های اجتماعی خارجی امسال ساماندهی می‌شوند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در نظر دارد تا با اعمال قوانینی نظیر ساماندهی شبکه‌های اجتماعی و OTTها، اقتصاد مراکز داده را تا نیمه دوم سال جاری شکل دهد.

به گزارش صبحانه، مسئولان اجرایی وزارت ارتباطات با طرح‌ریزی برنامه‌های استراتژیک و حاکمیتی درصدد هستند تا در نیمه دوم سال جاری اقتصاد مراکز داده را شکل دهند.

آنها در نظر دارند ساماندهی اقتصاد این بخش را همپای توسعه فازهای شبکه ملی اطلاعات داشته باشند تا در نهایت باروری پروژه‌ای در ابعاد ملی حاصل شود.

قطعا با شکل‌گیری اقتصاد دیتاسنترها، ارائه و توسعه خدمات دولت الکترونیکی و دیجیتال حادث خواهد شد و در نهایت شاهد بلوغ این بخش خواهیم بود.

توسعه دیتاسنترهای داخلی در کنار مراکز تبادل ترافیک کشور (IXP) و شبکه‌های توزیع محتوا (CDN) منجر به تکمیل ظرفیت زیرساخت‌ها جهت ارائه خدمات و محتوای پهن باند داخلی به کاربران می‌شود.

در نهایت افزایش کیفیت خدمات زیرساختی و کاهش هزینه ارتباطات داخلی را نیز به همراه خواهد داشت.

حال در راستای تحقق این ایده و هدف، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اقداماتی را در قالب مقررات‌گذاری انجام داده و برای اقتصادی کردن سرمایه‌گذاری در مراکز داده، راه‌اندازی خدمات محتوایی بخصوص ویدئو، ساماندهی شبکه‌های اجتماعی و OTTهای داخلی و خارجی و همچنین تعرفه‌های ترجیحی برای اتصال مراکز داده داخلی را در دست اقدام دارد.

به گزارش تسنیم، مرکز داده (Data Center) به مجموعه‌ای از سرویسگرها، زیرساخت‌های ارتباطی-امنیتی و تجهیزات الکترونیکی گفته می‌شود که برای ارایه، نگهداری و پشتیبانی از سرویس‌های تحت شبکه (اینترنت یا اینترانت) به کار گماشته می‌شود.

سازمان‌ها، شرکت‌ها و افراد می‌توانند با به کارگیری سرویس‌های ارایه شده از طرف مرکز داده وبگاه‌ها، اطلاعات و سرویس‌های مبنتی بر شبکه خود را روی شبکه راه‌اندازی کنند.

شبکه های اجتماعی خارجی,...
نویسنده : کاوه محمدزادگان بازدید : 18 تاريخ : دوشنبه 8 شهريور 1395 ساعت: 20:51