رایانش ابری چیست؟ :: فنون اتصالات

رایانش ابری چیست؟

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  یک کارشناس گفت: واژه رایانش ابری که مدتی است بر سر زبان‌ها افتاده یکی از مسائل مهم و تمرکز چالش‌های امنیتی بر فناوری‌های نوین در دنیا محسوب می‌شود.

  به گزارش صبحانه، رضا اسلامی افزود: چالش‌های امنیتی در رایانش ابری و ارائه راهکاری جهت بهبود امنیت آن در راستای توسعه خدمات عمومی دولت الکترونیک از جمله مفاهیمی است که باید مورد توجه قرار داد.

  وی در ارائه تعریفی برای رایانش ابری، افزود: رایانش ابری، مدلی است که به ارائه دسترسی آسان، توزیع شده و فراگیر به منابع محاسباتی تجمیعی و مشترک قابل پیکربندی، می‌پردازد و در رایانش ابری، قابلیت‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات به‌عنوان خدماتی که بدون نیاز به دانش دقیق از فناوری‌های زیر ساختی و کمترین چالش مدیریتی در دسترس قرار می‌گیرد، ارائه می‌شود.

  اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به این موضوع، یکی از مسائل مهم، تمرکز چالش‌های امنیتی بر فناوری‌های نوین است و باید تأکید کنیم، اگر چه رویکردهایی جهت بهبود امنیت سامانه‌های ابری وجود دارد، اما راهکاری جامع، متناسب با پیاده‌سازی رایانش ابری در دولت الکترونیک، وجود نداشته است.

  این کارشناس اظهار کرد: این واژه از روزهای آغازین اینترنت اقتباس شده است که ما شبکه را به صورت ابر نشان می‌دادیم. ما دقت نمی‌کردیم که پیام کجا می‌رود. ابر آن را از ما مخفی می‌کرد اما در واقع رایانش ابری، مدلی است برای فراهم کردن دسترسی آسان براساس تقاضای کاربر از طریق شبکه به مجموعه‌های از منابع محاسباتی قابل تغییر و پیکربندی مانند شبکه‌ها، سرورها، منابع ذخیره‌سازی، برنامه‌های کاربردی و خدماتی که این دسترسی بتواند با کمترین نیاز به مدیریت منابع و یا نیاز به دخالت مستقیم ارائه دهنده خدمات به سرعت فراهم شده یا عرضه شود.

  نویسنده : کاوه محمدزادگان بازدید : 10 تاريخ : يکشنبه 7 شهريور 1395 ساعت: 18:58
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها