همین حالا سیستم عامل آیفونتان را به روز کنید | بلاگ

همین حالا سیستم عامل آیفونتان را به روز کنید

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

اپل از کاربران آیفون خود خواست به علت شناسایی یک بدافزار جاسوس هر چه سریع تر سیستم عامل های گوشی های خود را به روز کنند و از iOS 9.3.5 استفاده کنند.

به گزارش صبحانه، اولین بار یک محقق امنیتی موفق به شناسایی بدافزار یاد شده گردید. این بدافزار برای سرقت اطلاعات یک فعال حقوق بشر در کشور امارات مورد استفاده قرار گرفته است.

به دنبال گزارش موضوع و مشخص شدن جدی بودن این خطر اپل وصله ای را عرضه کرده است. این وصله ده روز بعد از انتشار اولین گزارش در مورد این بدافزار جاسوس توسط شرکت های   Citizen Lab و  Lookout Securityشناسایی شده است.

اپل پیام های هشداری را برای تمامی کاربران سیستم عامل iOS9  ارسال کرده و به آنها در مورد تبعات عدم به روزرسانی سیستم عامل خود هشدار داده است.

این بدافزار جاسوس بعد از نفوذ به گوشی می تواند از راه دور کنترل نمایشگر آن را در دست بگیرد. دسترسی به دوربین و میکروفون و ضبط صدای تماس های تلفنی کاربر حتی در صورت استفاده از برنامه های گپ ظاهرا ایمنی مانند واتس اپ از جمله توانمندی های این بدافزار جاسوس است.

سرقت تصاویر ذخیره شده در گوشی، ثبت اطلاعات تحرکات کاربران و بازیابی فایل های موجود در آیفون هم با استفاده از این جاسوس افزار پیشرفته ممکن است.

هنوز مشخص نیست این جاسوس افزار تا چه حد برای سرقت اطلاعات به کار رفته، البته برخی آسیب پذیری های مورد سواستفاده بدافزار مذکور ماه ها قبل شناسایی شده بودند. یک سخنگوی اپل با تایید موضوع اظهار داشته که با نصب  iOS 9.3.5 تمامی مشکلات احتمالی رفع می شود.

کارشناسان امنیتی می گویند کاربران برای جلوگیری از نفوذ این بدافزارها به گوشی های خود باید از کلیک بر روی لینک های ارسالی از طریق پیامک، نصب برنامه های ناشناخته و مشکوک و از منابع تایید نشده خودداری کنند.

...
نویسنده : کاوه محمدزادگان بازدید : 12 تاريخ : شنبه 6 شهريور 1395 ساعت: 15:39