با کاهش تعرفه به رقیب ضربه نزنید :: فنون اتصالات

با کاهش تعرفه به رقیب ضربه نزنید

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

جستجوگر

یافته ها در جستجو

  امکانات وب

  آرشیو مطالب

  برچسب ها

  محمود واعظی تاکید کرد آنچه وزارت ارتباطات به دنبال آن است اول صیانت از حقوق مصرف کننده و دوم اینکه اختیار از اپراتورها گرفته و به مشترک داده شود و سوم کیفیت موضوعی است که به آن تاکید داشته‌ام و باید به آن توجه ویژه داشت.

  به گزارش صبحانه، محمود واعظی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - امروز در مراسم آغاز بهره برداری تجاری از طرح ترابردپذیری شماره‌های تلفن همراه و دیگر پروژه‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خطاب به اپراتورها اظهار کرد: کیفیت بالا، خدمات و بسته های متنوع باید در دستور کار اپراتورها قرار بگیرد و در مرحله بعد اپراتورها نباید در کم کردن تعرفه‌ها به دنبال ضربه به رقبای خود باشند.

  او دستاورد بزرگ اجرای طرح ترابردپذیری را همکاری در عین رقابت برشمرد و گفت: امروز تحول مهمی رقم می‌خورد و اپراتورها با همزیستی مسالمت آمیز در کنار یکدیگر در جهت حفظ منافع مردم و کشور حرکت کردند.

  واعظی ترابردپذیری را کاری مهم برشمرد که مقدمات اجرا ی آن از دو سال پیش و هم زمان با رومینگ ملی آغاز شده و اظهار کرد: امیدوارم اپراتورها با مشارکت یکدیگر زمینه اجرای هر چه بهتر این طرح را فراهم آورند.

  وی در عین حال ریزش مشترکان در اپراتورها را مبتنی بر سلایق و نیازهای مختلف مردم عنوان کرد و افزود:‌ باید به این سلایق احترام گذاشت و حق انتخاب را به آنان داد، هر چند ریزش مشترکان در نفس خود به معنای کم کاری یک اپراتور در ارایه خدمات نیست.

  واعظی همچنین صیانت از حقوق مصرف کننده و دادن اختیار به مشترک به جای اپراتور را از اهداف اجرای این طرح دانست و تاکید کرد: ارایه خدمات متنوع و امتیازات بیشتر به مشترکان از جمله دستاوردهای این طرح برای مردم است.

  وزیر ارتباطات همچنین با اشاره به مساله کیفیت گفت: باید هدف نهایی ارایه خدمات مناسب و با کیفیت در قبال هزینه پرداختی مشترکان باشد و همه مدیران بخش دولتی و خصوصی مجموعه ارتباطات و فناوری اطلاعات باید به آن توجه کنند.

  وی ارایه خدمات متنوع را نیز در راستای موضوع کیفیت  برشمرد و گفت: افزایش کیفیت، خدمات متنوع، ارایه بسته‌های اقتصادی و مناسب و به صرفه ضروری مکمل و در راستای هم هستند.

  واعظی با اشاره به فضای نوآوری در کشور و ارایه بسته‌های متنوع در دیگر کشورها گفت: بسته‌ها باید مبتنی بر نیاز و سلیقه مشترکان تهیه شود و تلفیقی از صوت و دیتا باشد.

  وزیر ارتباطات نظارت عملی مردم را در کنار نظارت سازمان قرار داد و تاکید کرد: ارزیابی دوره ای اپراتورها، می تواند زمینه شناسایی نقاط ضعف و تقویت نقاط مثبت را فراهم کند.

  وی به آزادسازی فناوری و حذف مقررات زاید و دست و پا گیر اشاره کرد: آماده کردن فضا برای FCP و تمام شرکتهای فعال در ICT در این مدت دنبال شد چرا که معتقدیم به منظور ارایه سرویس، باید آزادی عمل به اپراتورها داد که فناوری را براساس توانایی و نوع فعالیت خود انتخاب کنند و ما هم تنها نظارت بر نحوه ارایه خدمت را بر عهده داشته باشیم.

  واعظی در ادامه به شفاف سازی پرداخت و گفت: باید اپراتورها و سازمان در این زمینه دقت کافی داشته باشند.

  وی با ابراز خرسندی از حضور MVNO ها در کشور حضور این اپراتورها را از نظر اقتصادی به نفع اپراتور اپراتورها برشمرد و گفت: استفاده از ظرفیت خالی اپراتورهای موجود بدون سرمایه گذاری جدید تحول بزرگی به وجود می آید و اپراتورها در این خصوص با اپراتورهای دارای موافقت اصولی همراهی کنند.

  وزیر ارتباطات از ساماندهی شرکتهای کوچک زیادی که در زمینه خدمات اینترنت و ثابت در جاهای مختلف فعالیت می کردند، خبر داد و گفت: در یکسال گذشته با ارایه ۱۳ پروانه FGP و بیش از ۴۰ پروانه Servco سرمایه‌ها را عملاً جمع کردیم تا با قوت بالا خدمات دهند.

  واعظی اهداف صدور پروانه های جدید را افزایش سرمایه گذاری در بخش، اشتغال آفرینی و تکمیل پازل‌های در خدمت شبکه ملی اطلاعات عنوان کرد و گفت: موفقیت ما در گرو همکاری جمعی است و امیدوارم با  همکاری یکدیگر و خدمت به مردم همه سود ببریم.

  نویسنده : کاوه محمدزادگان بازدید : 9 تاريخ : يکشنبه 31 مرداد 1395 ساعت: 21:01
  برچسب‌ها :
  اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها